Mauricio Balut

Dr Mauricio Balut

Dr Balut otrzymał tytuł Doctor in Dental Surgery na Uniwersytecie Interkontynentalnym w Mexico City po studiach w latach 1990-1994, Master of Science in Orthodontics na Uniwersytecie Loma Linda po studiach w latach 1996-1998 oraz odbył szkolenie na kursie Dr Williama Arnetta „Orthodontics and Orthognathic Surgery, Concepts in Excellence”, w Santa Barbara w Kalifornii w 1997 r. Jest członkiem International College of Dentists (2007), członkiem American College of Dentists (2015), członkiem International Academy for Dental and Facial Aesthetics oraz posiada certyfikat Mexican Board of Orthodontists, jest również Sekretarzem ds. Kształcenia Publicznego w Dirección General de Profesione od 2009.

Dr Balut jest twórcą zamków „Pro-Torque” oraz ABP, „Aesthetic Borderline Prescription” produkowanych przez American Orthodontics oraz miniimplantu ortodontycznego OMG firmy Zircon Prior Implants z Ukrainy.

Jest redaktorem lub recenzentem kilku krajowych i międzynarodowych periodyków oraz publikacji i jest członkiem ponad dziesięciu towarzystw ortodontycznych. Jest znanym krajowym i międzynarodowym wykładowcą oraz występuje jako Invited Professor.

Dr Balut był Prezydentem Meksykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego w latach 2015-2017, Prezesem Towarzystwa Ortodoncji i Ortopedii Szczękowo-twarzowej Miasta Meksyk w latach 2013-2015, Członkiem Rady Konsultacyjnej przy Mexican Board of Orthodontists w 2009. Był również Przewodniczącym Komitetu Naukowego Meksykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego w latach 2000-2008.