Organizatorzy

International Orthodontic Symposium to kongres z blisko 20-letnią historią. W trakcie tych niemal dwóch dekad z wiedzy 50 wykładowców korzystało ponad 3500 lekarzy z przeszło 40 krajów. Impreza o tej randze w Polsce odbędzie się po raz pierwszy.

W organizację IOS 2019 włączyły się trzy podmioty. Pierwszym z nich jest EAO, czyli EurAsian Association of Orthodontists. Ta dowodzona przez Prof. Ralfa J. Radlanskiego i Dr. Jana Raimana organizacja zrzesza blisko 5000 lekarzy ortodontów – głównie z Europy i Azji. Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych projektów tej grupy jest właśnie International Orthodontic Symposium, którego 19. edycja odbędzie się w Polsce. 

Niezwykle istotnym wsparciem w organizacji IOS 2019 jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, ze swoim Prezydentem – Profesor Marzeną Dominiak na czele. Dzięki pomocy PTS kongres zyskał doskonałych polskich wykładowców, pomoc merytoryczną oraz wsparcie w promocji wydarzenia wśród wszystkich polskich stomatologów. Co istotne – zarówno Profesor Marzena Dominiak jak i działający w PTS Profesor Tomasz Gedrange będą jednymi z kluczowych wykładowców 19. edycji International Orthodontic Symposium! 

Jednym z głównych propagatorów ściągnięcia do Polski imprezy tej rangi co IOS był Ryszard Kokot, Prezes firmy Polkard, zajmującej się dystrybucją produktów marki Dentaurum oraz organizacją kursów dla lekarzy ortodontów i techników dentystycznych. To właśnie dzięki jego staraniom udało się skojarzyć trzy podmioty w taki sposób, by wspólnie zorganizować w Warszawie sympozjum o międzynarodowym zasięgu.

International Orthodontic Symposium 2019 w Warszawie wspiera także Polskie Towarzystwo Ortodontyczne!